کاربرد prp

300
رفع تیرگی دور چشم
300
جوانسازی پوست صورت ،گردن و دستها
300
تحریک رویش مو

prp چیست؟

پلاسما بخشی از مایع خون  خود فرد است که بیشتر از آب و پروتئین ساخته شده است. prp  این امکان را می دهد تا سلول های قرمز و سفید خون و پلاکت ها از طریق جریان خون حرکت کنند. پلاکت ها نوعی سلول خون است که باعث لخته شدن خون می شود که می تواند در بهبودی نقش داشته باشد. پزشکان ممکن است از پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) برای صدمات یا آسیب به تاندون ها ، رباط ها ، ماهیچه ها ، مفاصل و پوست استفاده کنند. به عنوان مثال ، اگر به دلیل آسیب دیدگی در عضله تحت درمان قرار دارید ، پزشك شما پلاسما را در چندین مکان در آن عضله تزریق می كند. در بعضی موارد ، پزشکان در حین تزریق از فناوری سونوگرافی استفاده می کنند تا مطمئن شوند منطقه مورد نظر را هدف قرار داده است. تزریق PRP معمولاً حدود 30 دقیقه طول می کشد ، البته این بستگی به منطقه مورد نظر شما دارد. هنگامی که پلاکت ها در منطقه تحت درمان قرار می گیرند ، تجزیه می شوند و فاکتورهای رشد را آزاد می کنند ، این ترکیباتی هستند که سلول ها را به ترمیم و تجدید سلول کمک می کنند.

چه کسانی نباید پی آر پی دریافت کنند؟

لازم است قبل از prp در صورت مصرف دارو حتما با پزشک خود مشورت کنید . prp  محدودیت های جدی ندارد اما توصیه می شود افراد با شرایط زیر از سایر روش های درمانی استفاده کنند .

افرادی که از دارو های رقیق کننده خون استفاده می کنند .

افرادی که به مصرف دخانیات اعتیاد دارند.

افرادی که به بیماری های، سرطان، دیابت، بیماری های تیروئیدی، بیماری های مزمن کبد و یا تعداد کم پلاکت‌های خونی مبتلا هستند، prp  توصیه نمی شود .

مراقبت های بعد از prp

300
پوست خود را لمس نکنید.
300
از محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده نکنید.
300
از ضد آفتاب استفاده کنید.
300
سعی کنید محل درمان بالا قرار بگیرد.

مطالب مرتبط