کاربرد کربوکسی تراپی

جوانسازی پوست
کمک به رشد موها
کمک به رشد موها
رفع تیرگی دور چشم
رفع تیرگی دور چشم
رفع چربی های موضعی
رفع چربی های موضعی

کربوکسی تراپی

کربوکسی یک روش درمانی ساده است که گاز دی اکسید کربن را به ناحیه درمان تزریق می کند تا جریان خون را برای بهبود ظاهر و خاصیت ارتجاعی پوست تحریک کند.کربوکسی تراپی می تواند بیماریهای مختلف از علائم کشش تا تیرگی زیر چشم، تا سلولیت و بی نظمی های پوستی از رسوبات چربی باقیمانده پس از لیپوساکشن را درمان کند. درمان کربوکسی به این روش است که با CO2 به نواحی بدن نفوذ می کند و  بدن با ارسال اکسیژن بیشتری به آن ناحیه خنثی می شود. روند ارسال اکسیژن، بیشتر به نواحی خاص به از بین بردن مایع ساخته شده و ضایعات بین سلولها، تغییر رنگ و صاف کردن پوست  کمک می کند. در حالی که افزایش جریان خون می تواند به بهبود ظاهر پوست کمک کند، درمان های متعدد برای دیدن نتیجه ای حداقل و موقت مورد نیاز است. به بیمارانی که نگران عمل جراحی پوست پس از لیپوساکشن را دارند، توصیه می شود قبل از جستجوی روشهای مداخله ، تا 3-4 ماه صبر کنند تا نتایج نهایی را مشاهده کنند. 

مدت زمان تزریق کربوکسی تراپی چقدر است ؟

کربوکسی تراپی یک روش درمانی سرپایی است که بدون استفاده از روش های بیهوشی برای فرد انجام می شود. زمان مورد نیاز برای هر جلسه کربوکسی تراپی در حدود 15 دقیقه تا نیم ساعت است، لازم به ذکر است که این روش درمان دردی غیر قابل تحمل ندارد، زیرا از سوزن های بسیار ریزی استفاده می شود تا دوران بهبودی فرد خیلی کوتاه باشد .
خیلی از افراد در رابطه با ماندگاری اثر کربوکسی تراپی سوال می پرسند، باید گفت میزان ماندگاری اثرات کربوکسی تراپی به ناحیه مورد نظر برای درمان دارد، اما به طور متوسط حدود 6 ماه این اثر ماندگاری دارد و هر چه تکرار شود ماندگاری به مراتب بیشتر می شود .

عوارض جانبی کربوکسی تراپی

آیا کربوکسی تراپی عوارضی هم دارد؟ طبیعی است که  زمانی افراد روش درمانی را انتخاب می کنند در رابطه عوارض و فواید آن سوال داشته باشند، و در صورتی که فواید آن بسیار بیشتر از عوارض باشد روش درمان را انجام دهند، باید در رابطه با درمان به روش کربوکسی تراپی گفت، این روش درمان یک روش کاملا ایمن است و تقریبا عوارضی ندارد، تنها ممکن است بعد از درمان فرد کمی تورم و کبودی را مشاهده کند، که البته طبیعی و گذرا است و نمی توان از آن به عنوان عوارض یاد کرد.

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی

ورم بعد از کربوکسی تراپی
 ورم بعد از کربوکسی تراپی گذراست . 
حمام نرود بیمار
از رفتن به حمام و استحمام با آب سرد و شنا خودداری کند.
برنزه (1)
 از برنزه کردن خودداری کنید.
کرم زدن (1)
کرم های تجویز شده مصرف شود.
معاینه پزشک (1)
جلسات معاینه به طور منظم انجام شود.
ورزش
از  ورزش  های سنگین خودداری کنید.

مطالب مرتبط