لیزر آندولیفت

لیزر آندولیت یک روش درمانی ایمن است که به منظور لیفت و بالابردن پوست صورت انجام می شود.در دوره های قبل برای کشیدن و لیفت پوست  از جراحی لیفت صورت استفاده  میگردید، که نیاز به بیهوشی داشت، و البته عوارض بعد از جراحی سبب شده بود که خیلی از افراد این روش درمان را انتخاب نکنند، در روش درمانی لیزر آندولیت بدون ایجاد برش، بیهوشی و جراحی، جوانی و شادابی به پوست بازمیگردد. اما باید گفت لیزر آندولیت از نطر روند کار شباهت بسیار زیادی به جراحی لیفت دارد و فرد می تواند از این روش درمان انتظار جراحی لیفت صورت را داشته باشد.این دستگاه از لیزری با طول موج 1470 نانومتر استفاده می کند که با هدف ذوب کردن چربی‌های اضافی پوست و در نتیجه سفت شدن آن عمل می کند .

عملکرد لیزر اندولیفت

 روند کار در دستگاه لیزر اینگونه است که با  متمرکز ساختن  پرتو های نوری که همگی به یک میزان انرژی دارند،  تغییراتی را ایجاد می کنند، این عملکرد با ایجاد گرمایش نوری و تخریب انتخابی ناحیه مورد نظر بر بافت پوست اثر می گذارد.در لیزر آندولیت هدف بافت های چربی و پیوندی در لایه های مختلف پوست است، که لایه‌ی میانی و زیرپوست که دارای بافت پیوندی، رشته‌های کلاژن، چربی، عروق خونی و اعصاب هستند، اشعه نور همراه با طول موج خاص را جذب می کنند و باقی را بازتاب می کند  همین امر سبب می شود سایر بافت ها آسیبی نبینند و تنها لایه میانی مورد هدف قرار گیرد.

لیزر آندولیفت و لیفت ،جوانسازی وتحریک کلاژنسازی 

همانطور که گفته شد، آندولیفت با لیزر یک روش نوین برای جوانسازی و تحریک بافت های عمیق پوست برای کلاژن سازی است. افراد که به دلیل افزایش و کهولت سن دچار افتادگی  و شلی پوست در نواحی مثل صورت، گردن و… شده اند می توانند از این روش درمان برای لیفت و جوانسازی پوست استفاده کنند. تحریک کلاژن سازی در این روش اینگونه انجام می شود که  بعد از وارد شدن یک فیبر نوری بسیار ظریف در پوست، روند کلاژن سازی و جوانسازی  انجام می شود .

دوام و ماندگاری لیزر آندولیت

آیا لیزر آندولیت یک روش دائم است و نیاز به ترمیم ندارد؟ نمی توان گفت اثر این روش درمان دائم است، اما  ماندگاری لیزر آندولیت به نسبت سایر روش های درمانی برای جوانسازی پوست صورت به نسبت بسیار بیشتر است، فرد می تواند ظرف مدت 2 تا 3 سال از اثرات این لیزر بهره ببرد. باید گفت  به هر میزان که  بهبودی، چروکی و شلی پوست بعد از درمان از بین رفت، به همان میزان ماندگاری بیشتر است . این بدان معنی است که اگر بعد از درمان فرد 5 سال جوان تر شد پس ماندگاری این اثر 5 سال و یا بیشتر است .

مزیت های لیزر آندولیت

بدون برش
بدون ایجاد برش انجام می شود. 
امنیت بالا و کم عارضه
امنیت بالا و کم عارضه
تنها یک جلسه_ی درمانی نیاز دارد
با یک جلسه درمان نتایج خوبی حاصل می شود.
بدون نیاز به بی_هوشی
بدون نیاز به بی‌هوشی انجام می شود.
زمان بهبودی
کوتاه بودن مدت زمان بهبودی
هزینه_ی کم
هزینه‌ی کم نسبت به سایر روش‌های لیفت صورت
دقت بالا
دقت کار در این روش درمان بسیار بالا است.
بدون خونریزی
بدون خونریزی و ایجاد خونمردگی انجام می شود.

مطالب مرتبط